Kontaktrony - nowy produkt w ofercie

Firma Maritex pragnie poinformować o rozszerzeniu oferty o czujniki kontaktronowe i przełączniki kontaktronowe firmy RRE

Czym jest przełącznik kontaktronowy?

Kontaktron składa się z dwóch ferromagnetycznych styków, hermetycznie zamkniętych w szklanej obudowie wypełnionej suchym, obojętnym gazem. Skutecznie chroni to styki przed zanieczyszczeniami. Styki są wprowadzone do uszczelnionej obudowy w formie wspornikowej, tak że ich końce zachodzą na siebie, pozostając oddzielone małą szczeliną. Styki kontaktronów mogą być zaprojektowane w taki sposób, aby spotykały się na samym środku szklanej obudowy lub były przesunięte w stronę bocznej ścianki.

Czym jest czujnik kontaktronowy?

Czujnik kontaktronowy to element elektroniczny zbudowany przy użyciu kontaktronu, który posiada dodatkowe cechy, na przykład odporność na wstrząsy lub wibracje, specyficzny kształt obudowy z wbudowanymi magnesami, pakowanie ułatwiające montaż automatyczny.

Zastosowanie

Kontaktrony, czujniki kontaktronowe i czujniki magnetyczne znajdują zastosowanie w rozległych obszarach, od prostego wykrywania położenia, przez bardziej skomplikowane projekty stosowane w wojsku, po zaawansowaną elektronikę do przełączania częstotliwości radiowych (RF) w telefonach komórkowych i w przemyśle medycznym. Kontaktron lub czujnik magnetyczny jest uruchamiany na pięć różnych sposobów: proste wykrywanie położenia, zliczanie wielu impulsów, wykrywanie cewki elektromagnetycznej, wykrywanie materiału ferromagnetycznego czy wykrywanie odwróconej polaryzacji dzięki stabilizacji za pomocą magnesu.

Rodzaje aplikacji:

 • Internet rzeczy (IoT)
 • Elektronika cyfrowa i mobilna
 • Urządzenia AGD
 • Urządzenia medyczne
 • Motoryzacja
 • Budownictwo
 • Robotyka i Automatyka
 • Urządzenia morskie i pogodowe

Poniżej prezentujemy szeroką ofertę na czujniki kontaktronowe:

Kontaktrony miniaturowe

Kontaktrony miniaturowe są specjalnie zaprojektowane do przełączania niskich i średnich obciążeń przy bardzo niewielkich rozmiarach. Miniaturowe kontaktrony są dostosowane do przełączania obciążeń indukcyjnych, pojemnościowych obciążeń lampowych lub bezpośredniego przełączania napięcia sieciowego. Możemy również zaoferować obwód ochronny styków w celu przedłużenia trwałości i niezawodności.

Kontaktrony o standardowym rozmiarze

Kontaktrony o standardowych rozmiarach są klasyfikowane według typu przełączania obciążenia. Styk jest napylany specjalną, podwójną warstwą rutenu, aby zapewnić długą żywotność podczas przełączania obciążeń o dużej mocy, indukcyjnych lub pojemnościowych. Ze względów środowiskowych, przewody są pokryte czystą cyną, która nie zawiera ołowiu.

Czujniki kontaktronowe do montażu SMD i PCB

Oferujemy szeroką gamę czujników kontaktronowych SMD oraz czujników kontaktronowych do montażu na płytce drukowanej ze stykiem normalnie otwartym (NO), normalnie zamkniętym(NC) i zatrzaskowym. Czujniki kontaktronowe SMD są dostarczane w rolkach zgodnych ze standardami IEC 60286-3, do automatycznego montażu. Czujniki kontaktronowe do montażu na płytce drukowanej, są dostępne w różnych rozmiarach i odstępach montażowych, zdolnych do przełączania niskich obciążeń od 1W do 30W. Posiadamy również czujniki kontaktronowe do montażu na płytce drukowanej ze zintegrowanym rezystorem. Zintegrowany rezystor może być używany do budowy czujników poziomu, do ochrony styków itp.

Czujniki kontaktronowe SMD ze stykiem normalnie otwartym (NO)

Czujniki kontaktronowe SMD ze stykiem normalnie otwartym (NO) są urządzeniami wielobiegunowymi, które działają za pomocą dowolnego bieguna magnesu. Czujniki te są dostarczane w taśmach zgodnych ze standardami IEC 60286-3, do automatycznego montażu. Ze względów środowiskowych, przewody są pokryte czystą cyną, która nie zawiera ołowiu. Nasze czujniki kontaktronowe SMD zbudowane są z ultraminiaturowych kontaktronów R5 i R4. Mogą działać do przełączania niskich obciążeń w urządzeniach mobilnych i aplikacjach IoT. Czujniki kontaktronowe R3 i R2 są bardziej wytrzymałe i mogą przełączać obciążenia do 10W. Są odporne na większe wstrząsy i wibracje. Dzięki tym parametrom znajdą zastosowanie w motoryzacji i urządzeniach AGD.

Powyższe informacje przybliżają tylko częściową ofertę czujników kontaktronowych, Możemy dostarczyć Państwu także personalizowane produkty dostosowane do projektu jak również:

Czujniki magnetyczne

 • Cylindryczne czujniki magnetyczne
 • Gwintowane czujniki magnetyczne
 • Magnesy cylindryczne i prostokątne

Inne czujniki

 • Przełączniki pływakowe
 • Kontaktrony termiczne
 • Magnetyczne czujniki wykrywania metali

W przypadku pytań technicznych lub zapytań ofertowych zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 58 662 05 79 lub mailowego: sensor@maritex.com.pl

© Maritex Leszek Łosin Sp. j. Wszystkie prawa zastrzeżone. Systemy OmniChannel eCommerce: i-systems.pl

Zdjęcie poglądowe – produkt zgodny z opisem może się różnić od przedstawionego na zdjęciu (kształt, kolor, inne cechy)