Maritex przedstawia przełomowe rozwiązanie dla Przemysłu 4.0

Firmy ORing Industrial Networking oraz Maritex – autoryzowany dystrybutor w Polsce , aby sprostać wymaganiom rynku wprowadzają nowy produkt, który jest przełomem w komunikacji przemysłowej IIoT M2M.

IGMG-P83244GC+-D4G to przemysłowa brama, połączenie zaawansowanego sprzętu i oprogramowania, które pozwoliło na opracowanie systemu mogącego sobie poradzić z najwyższymi wymaganiami. Sprzęt łączy w sobie funkcje przełącznika przemysłowego, bramy IIoT (Industrial IoT) i pozwala na konfigurację systemów SCADA.

Tajwańska firma Oring opracowała wszechstronne funkcjonalności sprzętowe w oparciu o zintegrowany 8-portowy przełącznik Gigabit Ethernet (4 + 4 porty Combo obsługujące połączenie RJ-45 oraz światłowodowe). Wbudowane dwa porty szeregowe wspierają standardy komunikacji RS-232/422/485 oraz RS-422/485. Wszystkie wejścia obsługują protokoły Modbus TCP i RTU do połączenia z siecią Ethernet i urządzeń wykorzystujących połączenia szeregowe.

Dzięki rozwiązaniu Open Gateway marki ORing wdrożenie rozwiązań IIoT zostało maksymalnie uproszczone. Łączenie dużej różnorodności urządzeń końcowych, często z wieloma standardami komunikacyjnymi, do różnych platform nigdy nie było tak łatwe. Konwerter protokołów Open Gateway z bardzo prostym i przyjaznym dla użytkownika interfejsem nadaje się idealnie do połączeń między urządzeniami w wykorzystującymi Modbus a serwerami MQTT / CoAP / LWM2M.

Sprzęt posiada wbudowane darmowe oprogramowanie Node-RED, które można aktywować z platformy internetowej IGMG-P83244GC+-D4G. Edytor oparty na przeglądarce pozwala na łatwe programowanie przepływów danych, przy użyciu szerokiego wyboru węzłów, jednocześnie zapewniając możliwość szybkiego prototypowania pulpitu nawigacyjnego, w tym podstawowych elementów interfejsu użytkownika.

IGMG-P83244GC+-D4G obsługuje zarówno Ignition, jak i Ignition Edge – oprogramowanie stworzone przez firmę Inductive Automation. W zależności od potrzeb aplikacja może być łatwo wybrana i aktywowana przez użytkownika z interfejsu internetowego bramy. IGMG-P83244GC+-D4G wspiera również zintegrowaną bazę danych PostgreSQL, która domyślnie jest już połączona z oprogramowaniem Ignition. Użytkownicy nie muszą martwić się o dodatkową instalację i konfigurację, brama jest gotowa do pracy po wyjęciu z pudełka.

Obydwie wersje Ignition domyślnie działają w trybie próbnym, co oznacza, że nowy użytkownik może łatwo nauczyć się korzystać z oprogramowania i przetestować je przed wdrożeniem w rzeczywistym systemie. Na poniższym schemacie przedstawione jest przykładowe zastosowanie IGMG-P83244GC+-D4G połączonego z platformą chmurową oraz urządzeniami końcowymi.

Zapytania ofertowe oraz pytania techniczne prosimy kierować na adres:
automatyka@maritex.com.pl
tel. 58 781 33 66

© Maritex Sp. z o.o. Sp. k. Wszystkie prawa zastrzeżone. Systemy OmniChannel eCommerce: i-systems.pl

Zdjęcie poglądowe – produkt zgodny z opisem może się różnić od przedstawionego na zdjęciu (kształt, kolor, inne cechy)