Nowa seria mikrokontrolerów GigaDevice

Z początkiem roku 2022 gama produktów firmy GigaDevice została rozszerzona o zupełnie nową serię mikrokontrolerów. Jako oficjalni dystrybutorzy firmy GigaDevice, z nieukrywaną radością chcielibyśmy poinformować, że wszystkie nowe wprowadzone produkty są już dostępne dla naszych klientów.

Producent półprzewodników GigaDevice wprowadził swoje najnowsze produkty z rodziny mikrokontrolerów ARM Cortex-M23 oraz ARM Cortex-M33. Nowa seria jest odpowiedzią na zwiększające się zapotrzebowanie rynku na produkty przeznaczone do zastosowań energooszczędnych oraz ukierunkowanych na rozwiązania AIoT (Aritificial Intelligence of Things). Najnowsza seria GD32W515 jest zintegrowana z jednostrumieniowym szerokopasmowym modułem radiowym 2,4GHz IEEE802.11b/g/n MAC. Oparta jest o zupełnie nową architekturę wspierającą instrukcje DSP oraz zmiennoprzecinkową jednostkę arytmetyczną o pojedynczej precyzji (FPU).

GD32W515 zapewnia maksymalną częstotliwość taktowania 180 MHz, wewnętrzne pamięci 2048KB Flash i 448KB SRAM oraz wspiera do 32MB zewnętrznej pamięci Flash. Produkty z serii GD32W515 zostały zintegrowane ze sprawdzoną architekturą TrustZone w celu zapewnienia bezpieczeństwa operacji.

Z myślą o rozwiązaniach energooszczędnych, GigaDevice wprowadził na rynek zupełnie nową serię Cortex-M23 GD32L233 z procesem technologicznym 40nm, z ultra-niskim poborem mocy. Produkty tej serii rozszerzyły główną linię niskoenergetycznych mikrokontrolerów Cortex-M23. Charakteryzują się doskonałą wydajności przy niskim zużyciu energii.

Bogate zasoby peryferyjne i elastyczność aplikacji mogą skutecznie zoptymalizować systemowe zużycie energii. Pobór mocy na poziomie sprzętowym jest zmniejszony dzięki zastosowaniu technologii produkcji ULP – o niskim prądzie upływu. Jej cechy to:

  • Specjalnie zoptymalizowany adres IP do obsługi trybu standby z wybudzeniem w dowolnym momencie (i określeniem która część wewnętrznych układów analogowych i peryferiów jest w stanie aktywnym)
  • Wielonapięciowa konstrukcja domeny, kontrolująca stany włączania i wyłączania zasilania

Seria GD32L233 charakteryzuje się następującymi cechami: prąd głębokiego uśpienia jest zmniejszony do 2 µA, czas wybudzenia jest krótszy niż 10 µs. Prąd czuwania wynosi 0,4µA. Seria wyposażona jest w timer małej mocy, UART małej mocy, RTC, LCD, standard I2C, USART. Mikrokontrolery serii GD32L233 działają w zakresie od 1.7V do 3.6V i mogą być zasilanie z baterii. W trybie maksymalnej częstotliwości i pełnej prędkości pracy pobór mocy wynosi zaledwie 66 µa/Mhz.

Nowy katalog produktów firmy GigaDevice znajdziecie Państwo klikając TUTAJ

W sprawie konsultacji technicznej lub wyceny zapraszamy do kontaktu z opiekunem produktu:
Kamila Kowalska-Aziz
tel.: +48 58 662 05 60
e-mail: k.kowalska-aziz@maritex.com.pl

© Maritex Leszek Łosin Sp. j. Wszystkie prawa zastrzeżone. Systemy OmniChannel eCommerce: i-systems.pl

Zdjęcie poglądowe – produkt zgodny z opisem może się różnić od przedstawionego na zdjęciu (kształt, kolor, inne cechy)