SPEC Sensors - nowy dostawca w ofercie Maritex

Szanowni Klienci, Maritex podążając za światowymi trendami w dziedzinie elektroniki pragnie poinformować o rozszerzeniu oferty czujników do detekcji gazów toksycznych o produkty z firmy SPEC Sensors, LLC. Jest to amerykański producent kładący duży nacisk na dostosowanie swoich produktów do wymagań współczesnego klienta. Czujniki z oferty SPEC Sensors charakteryzują się wysoką dokładnością przy zachowaniu niewielkich rozmiarów i niskiego poboru prądu. Połączenie tych trzech cech umożliwia budowanie urządzeń stających się integralną częścią naszego życia czy to jako urządzenia stacjonarne, przenośne czy wearables.

Elektrochemiczne czujniki w połączeniu ze smartfonami lub innymi bezprzewodowymi urządzeniami współpracującymi w ramach sieci Internet of Things (ang. Internet Rzeczy) mogą dostarczać wiele informacji na temat otaczającego nas środowiska, jakości powietrza, naszego bezpieczeństwa, a także badając skład wydychanego powietrza pomagać w określaniu stanu naszego zdrowia.

Ulokowana w Kalifornii, nieopodal Doliny Krzemowej, firma SPEC Sensors łączy wieloletnie doświadczenie w technologiach detekcji gazów z najnowszymi technikami produkcyjnymi. Pozwala to produkować czujniki które są na tyle małe, aby mogły być bez przeszkód montowane nawet w najmniejszych urządzeniach, a jednocześnie utrzymują wysoką dokładność pomiarów niezbędną w dostarczaniu użytecznych informacji.

Oferta SPEC Sensors zawiera:

  • czujniki z niewzmocnionym wyjściem prądowym (nA) – seria 3SP,
  • moduły z wyjściem analogowym (0-3V) – seria ULPSM,
  • moduły z wyjściem cyfrowym (UART) – seria DGS,
  • zestawy rozwojowe z czujnikiem analogowym, adapterem do połączenia z PC, dodatkowymi czujnikami oraz dokumentacją techniczną.

Wykrywane gazy:

Gaz docelowy Zakres
CO tlenek węgla 0 – 1000 ppm
O3 ozon 0 – 5 ppm
NO2 dwutlenek azotu 0 – 20 ppm
SO2 dwutlenek siarki 0 – 20 ppm
H2S siarkowodór 0 – 50 ppm
C2H5OH opary alkoholu 0 – 800 ppm
IAQ jakość powietrza 0 – 100 ppm
ekwiwalent CO
IRR gazy drażniące
układ oddechowy
0 – 20 ppm
ekwiwalent NO2

Wybrane czujniki są już dostępne w naszym sklepie on-line.

W przypadku pytań technicznych lub zapytań ofertowych zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: +48 58 662 05 79 lub mailowym: sensor@maritex.com.pl.

© Maritex Sp. z o.o. Sp. k. Wszystkie prawa zastrzeżone. Systemy OmniChannel eCommerce: i-systems.pl

Zdjęcie poglądowe – produkt zgodny z opisem może się różnić od przedstawionego na zdjęciu (kształt, kolor, inne cechy)