ORing wydaje pierwszy przemysłowy przełącznik Single Pair Ethernet

Wiodący dostawca przemysłowych rozwiązań sieciowych, firma ORing, ogłosiła wprowadzenie na rynek przełomowego przemysłowego przełącznika SPE (Single-Pair Ethernet), wyznaczającego znaczący postęp w technologii Ethernet. Dzięki możliwości przesyłania danych z prędkością 10 Mb/s na odległość 1000 metrów, czyli dziesięciokrotnie dłuższą niż w przypadku konwencjonalnych sieci Ethernet, a także obsłudze technologii Power over Ethernet, przełącznik ten ma napędzać innowacyjne przemysłowe aplikacje IoT.

SPE to technologia sieciowa Ethernet, która przesyła dane z prędkością od 10Mb/s do 1Gb/s przy użyciu tylko jednej pary przewodów. W porównaniu do tradycyjnych systemów Ethernet z dwiema lub czterema parami, SPE oferuje wiele korzyści. Wykorzystując cieńsze przewody, zmniejsza wymagania przestrzenne i upraszcza instalację. Każde 100 metrów okablowania zmniejsza wagę o ok. 1,6 kilograma, dzięki czemu operacje instalacyjne są łatwiejsze oraz prostsze do wykonania. Co więcej, uproszczony proces instalacji nie tylko oszczędza koszty materiałów i robocizny podczas budowy nowych fabryk, ale także ułatwia integrację urządzeń i czujników na miejscu z istniejącymi środowiskami sieciowymi bez dodatkowych bramek lub konwerterów interfejsów. Co więcej, SPE obsługuje dłuższe kable, dzięki czemu znajduje zastosowanie w różnych scenariuszach, w tym w automatyzacji budynków, pojazdach autonomicznych, sterowaniu windami, sterowaniu liniami produkcyjnymi, ramionami robotów, sterowaniu silnikami, łączności czujników i modernizacji starszych sieci.

ITPS-141TX-T1L

Nowo wprowadzony na rynek switch SPE klasy przemysłowej ITPS-141TX-T1L firmy ORing to rewolucyjny produkt, który skutecznie spełnia zmieniające się potrzeby branży w zakresie łączności. Produkt ten jest zgodny ze standardem IEEE 802.3cg 10Base-T1L, umożliwiając transmisję na odległość do 1 kilometra z szybkością 10Mb/s. Nadaje się szczególnie do środowisk przemysłowych wymagających transmisji danych na duże odległości z niską prędkością, takich jak sterowanie i transmisja danych z czujników, co czyni go doskonałym wyborem dla różnych przemysłowych aplikacji IoT. Ponadto przełącznik ten obsługuje komunikację full-duplex i topologie sieciowe point-to-point, co zapewnia jednoczesną transmisję i odbiór danych między podłączonymi urządzeniami, zmniejszając w ten sposób opóźnienia, poprawiając przepustowość oraz zwiększając bezpieczeństwo i wydajność sieci. Dzięki standardowi IEEE 802.3bu PoDL (Power over Data Lines), każdy port może generować do 30 watów mocy, zapewniając wysoce wydajne możliwości zasilania sieci. Ponieważ ten innowacyjny switch można łatwo zintegrować z istniejącymi urządzeniami sieci Ethernet, klienci mogą wykorzystać istniejące inwestycje, jednocześnie zmniejszając złożoność i koszty okablowania.

Zapytania ofertowe oraz pytania techniczne prosimy kierować na adres:
automatyka@maritex.com.pl
tel. 58 662 05 65

© Maritex Leszek Łosin Sp. j. Wszystkie prawa zastrzeżone. Systemy OmniChannel eCommerce: i-systems.pl

Zdjęcie poglądowe – produkt zgodny z opisem może się różnić od przedstawionego na zdjęciu (kształt, kolor, inne cechy)